Default success message.

Default error message.

Moje dziecko wymusza

Natalia Minge


Czy czasem zdarza się, że dziecko próbuje coś na Tobie wymusić? Czy czujesz się przyparty do muru? Może wydawać Ci się, że jest to walka o dominację – i że poddawanie się wymaganiom dziecka przyzwyczai je do dominowania nad rodzicami. Rzeczywiście, uleganie dziecięcej histerii nie jest dobrą drogą. Czy jednak wystarczy po prostu konsekwentnie odmawiać? Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, co kryje się za tego typu zachowaniami malucha i czym są one spowodowane?

Dlaczego dziecko płacze, ciągnie Cię za rękę podczas wspólnych zakupów i nie poddaje się przy wymuszaniu zakupu kolejnej zabawki? Przecież ma już dziesiątki podobnych, a Ty wiesz dobrze o tym, że po paru godzinach zabawy nowy przedmiot – podobnie jak wszystkie pozostałe – pójdzie w kąt. Czy naprawdę maluchowi chodzi o to, by zdobyć nowy samochodzik? Czy rzeczywiście tak bardzo podoba mu się to, co zobaczył na wystawie? Być może tak. Bardzo możliwe jednak, że przyczyna takiego zachowania jest całkiem inna.

Czemu podczas wspólnego spaceru dziecko zatrzymuje się, nie chce iść dalej i żąda, by nieść je na rękach? Być może zdarzyło Ci się myśleć, iż jest to próba wymuszenia na Tobie zmiany planów i decydowania za Ciebie o tym, co i kiedy będziecie robić. Pamiętaj jednak, że dziecko ma własne potrzeby. Być może nie potrafi w inny sposób zwrócić na nie Twojej uwagi? Może naprawdę być zmęczone lub przyczyna może być jeszcze inna.

Zachęcamy do obejrzenia filmu, w którym nasz ekspert, psycholog Natalia Minge, specjalizująca się w rozwoju dziecięcym, krótko i przystępnie tłumaczy przyczyny wymuszania u dzieci i wyjaśnia, jak mu zapobiegać. Wiedz, że to Ty masz wpływ na zachowanie dziecka i możesz skutecznie na nie wpływać. Wystarczy, że zastanowisz się, z czego naprawdę ono wynika i nauczysz się mądrze realizować potrzeby swojej pociechy.


<< Wstecz

Polub nas na Facebooku!
Polub nas na Facebooku!
Polub nas na Facebooku!

Kontakt

Telefon:
(+48) 536 026 366
(+48) 536 026 266

E-mail:
biuro@evokids.pl
d.matczak@evokids.pl

Adres:
ul. Dąbrowskiego 48
41-500 Chorzów

O nas

EvoKids oferuje profesjonalne produkty i rozwiązania dające wsparcie dla rodziców zainteresowanych optymalnym rozwojem swoich dzieci i/lub eliminacją problemów na różnych etapach rozwoju i wychowania.

Chcesz otrzymywać wartościowe informacje o nowych poradach w ramach Vademecum Świadomego Rodzica oraz o wartościowych wydarzeniach? Zapisz się do newslettera!