Default success message.

Default error message.

Dziecko się złości

Natalia Minge


Czas, kiedy słodki maluch zaczyna okazywać swoją złość, jest dla większości rodziców trudny. Po okresie opieki nad noworodkiem, karmienia, wstawania w nocy, mamy nadzieję, że nadejdzie chwila wytchnienia i spokoju. Wraz z rozwojem dziecka pewne problemy znikają, pojawiają się jednak następne. 

Kiedy maluch na niepowodzenia, odmowę rodziców, zachowania rówieśników – zaczyna reagować złością, bywa to dla rodziców zarówno uciążliwe, jak i niepokojące. Wybuchy, krzyki i płacze zakłócają spokój podczas spacerów czy zakupów i zmuszają rodziców do ciągłego uspokajania malca. Z czasem zaczynamy się także obawiać, że będą one przybierać na sile i zaczną przeradzać się w agresję. Obawy te nie są bezpodstawne, bowiem złość, która nie znajduje ujścia, poczyna narastać. 

Aby tak się nie stało, musimy nauczyć malucha, by radził sobie z własnym gniewem. Bardzo młody człowiek, z niewykształconym charakterem, gorzej radzi sobie z emocjami, niż osoba dorosła – szczególnie jeśli chodzi o emocje tak trudne, jak złość. Także i my, dorośli, miewamy z nią problemy – okazujemy ją i wyładowujemy na różne sposoby. Nie powinniśmy więc zabraniać tego dziecku. Tłumienie emocji nie jest korzystne dla człowieka w żadnym wieku. 

Jak w takim razie reagować, gdy zachowania dziecka są dla nas, rodziców, kłopotliwe? Zachęcamy do wysłuchania porad Natalii Minge, która podpowiada, jak możemy nauczyć malucha wyrażać złość.


<< Wstecz

Polub nas na Facebooku!
Polub nas na Facebooku!
Polub nas na Facebooku!

Kontakt

Telefon:
(+48) 536 026 366
(+48) 536 026 266

E-mail:
biuro@evokids.pl
d.matczak@evokids.pl

Adres:
ul. Dąbrowskiego 48
41-500 Chorzów

O nas

EvoKids oferuje profesjonalne produkty i rozwiązania dające wsparcie dla rodziców zainteresowanych optymalnym rozwojem swoich dzieci i/lub eliminacją problemów na różnych etapach rozwoju i wychowania.

Chcesz otrzymywać wartościowe informacje o nowych poradach w ramach Vademecum Świadomego Rodzica oraz o wartościowych wydarzeniach? Zapisz się do newslettera!