Default success message.

Default error message.

Baza wiedzy

ADHD u dzieci

ADHD nazywane jest chorobą dzisiejszych czasów. W rzeczywistości za jego występowanie odpowiadają jednak w głównej mierze nie błędy wychowawcze czy otoczenie, w jakim wychowuje się dziecko – lecz geny. Jeśli niepokoisz się, gdy Twój podopieczny jest zbyt ruchliwy, nie potrafi dłużej skupić uwagi na danej czynności, ma w związku z tym problemy w szkole i w relacjach z rówieśnikami – uważnie przeczytaj ten artykuł.

>> Więcej


Agresja

Niemal każdy rodzic prędzej czy później spotyka się z sytuacją, w której dziecko, mimo, że nigdy nie zostało uderzone, zaczyna bić.

>> Więcej


Buzi na pożegnanie

Wielu rodziców, a właściwie wiele dzieci, ma poważny problem z tym, że ktoś koniecznie chce ich dotknąć, chce je pogłaskać lub chce je pocałować na do widzenia.

>> Więcej


Nagradzanie dziecka

Świetną alternatywą dla kar, na każdym kroku, wydają się nagrody

>> Więcej


Dlaczego dziecko nie przesypia całej nocy?

Dlaczego dziecko nie przesypia całej nocy? W Wielu współczesnych poradnikach dla rodziców, istnieją zapisy informujące ich o tym, że dziecko w tym i w tym wieku już powinno przesypiać całą noc, że należy dziecko nauczyć przesypiania całej nocy.

>> Więcej


Kary

Od pewnego czasu w naszym kraju, stosowanie kar cielesnych wobec dzieci zostało całkowicie zabronione.

>> Więcej


Lęk separacyjny

Każde dziecko, kilkukrotnie, tak - wcale nie raz w ciągu swojego życia - ale kilkukrotnie przeżywa wzmożone napięcie związane z tym, że znajduje się daleko od obiektu przywiązania.

>> Więcej


Po porodzie

Gdy dziecko wraca z mamą po porodzie ze szpitala, wszyscy są ciekawi tego jak wygląda, jak się czuje czy dziecko jest zdrowe, czy dziecko jest ładne, jakiej płci, jak wygląda.

>> Więcej


Rodzeństwo

Kiedy pojawia się drugie dziecko, rodzice stoją przed dylematem czy powinni zapewniać dzieciom jak najwięcej ilości czasu spędzanej razem czy też powinni raczej je rozdzielać, wysyłać na inne zajęcia dodatkowe, dbać o to, żeby miały osobnych przyjaciół, żeby razem nie chodziły na przyjęcia dla dzieci.

>> Więcej


Różowy czy niebieski?

Większość rodziców, zanim jeszcze na świecie pojawi się ich dziecko, ma sprecyzowane oczekiwania.

>> Więcej


Smoczek

Wielu rodziców, kiedy wraca do domu z dzieckiem stoi przed dylematem. Czy dać mu smoczek czy go nie dawać.

>> Więcej


Czy rówieśnicy są ważniejsi od rodzica?

Większość rodziców uważa, że w którymś momencie życia swojego dziecka powinni się oni wycofać, ponieważ rówieśnicy stają się zdecydowanie ważniejsi od nich.

>> Więcej


Czy uczestniczyć w zajęciach dla małych dzieci?

Dla dzieci od 0 – 2,3 roku życie jest coraz więcej zajęć na rynku. Wielu rodziców przeżywa rozterki – czy opłaca się chodzić z dziećmi na takie zajęcia? Czy one coś dają?

>> Więcej


Dziecko nie umie przegrywać

Dobrze jest wybrać gry, w których będzie się dziecko zmagało z samym sobą a nie z kostką, gdzie wynik zupełnie od niego nie zależy.

>> Więcej


Dziecko się złości

Po okresie, w którym jesteśmy rodzicami noworodka, który większość swego czasu spędza na śnie, stajemy się rodzicami niemowlęcia, które staje się coraz bardziej autonomiczne, coraz silniej wyraża swoje emocje.

>> Więcej


Dziecko stale na rękach

Dla wielu rodziców dużym problemem jest to, że ich dzieci chcą spędzać bardzo dużo czadu na rękach.

>> Więcej


Dziecko ucieka na spacerach

Bardzo wielu rodziców dzieci w wieku od 1,5 roku do 3 lat boryka się z problemem uciekania.

>> Więcej


Dziecko źle się czuje wśród dzieci

Wiele mam małych dzieci boryka się z takim problemem, że ich dziecko źle czuje się wśród rówieśników.

>> Więcej


Dzielenie się

Problemem wielu rodziców jest to, że dziecko w piaskownicy nie ma ochoty podzielić się swoją łopatką.

>> Więcej


Jak wyrzucić dziecko z własnego łóżka?

Wielu rodziców boryka się z problemem, bądź ich rodzina uważa, że boryka się z problemem tego, że dziecko śpi w łóżku rodziców.

>> Więcej


Miłość bezwarunkowa

Ostatnio w mediach dużo się mówi o tym, że powinniśmy obdarowywać nasze dzieci miłością bezwarunkową.

>> Więcej


Moje dziecko nie chce jeść

Problem niejadków jest stosunkowo nowy. Problem z tym, że dziecko nie je pojawił się wtedy, gdy dorośli zaczęli wyznaczać normy ile dziecko powinno zjeść w ciągu dnia.

>> Więcej


Opiekunka, babcia czy żłobek

Wielu rodziców staje przed dylematem jak ma postąpić podczas powrotu mamy do pracy.

>> Więcej


Płacz noworodka

Bardzo często zdarza się, ze dziecko, które wraca z mamą ze szpitala dużo płacze. Jest to źródłem ogromnej frustracji dla rodziców i innych osób, które uczestniczą w jego wychowaniu.

>> Więcej


Przywiązanie

Ostatnio media mówią często o relacji przywiązania. Jest to jedna z podstawowych więzi, jakie wytwarzają się matką a dzieckiem zaraz po urodzeniu.

>> Więcej


Rezygnujemy ze smoczka

Jeśli nasze dziecko używa smoczka, przemyślmy to I zastanówmy się nad rezygnacji z tej pomocy. Jest to coś, co pomaga nam rodzicom, ale absolutnie nie pomaga dziecku.

>> Więcej


Samodzielność

Często martwimy się o to czy nasze dziecko jest wystarczająco samodzielne,często określamy inne dzieci jako zupełnie niesamodzielne.

>> Więcej


Lęki dziecięce - czego boja się dzieci?

Każdy z nas czegoś się boi. Boją się i mali i duzi – ale mały człowiek boi się bardziej. Jego wiedza o życiu jest mniejsza, za to wyobraźnia większa. Nie powstrzymują jej doświadczenia ani naukowe teorie. Świat dziecięcych leków jest bardzo rozległy – i choć z reguły nie są one poważne – nie powinniśmy ich lekceważyć.

>> Więcej


Polub nas na Facebooku!
Polub nas na Facebooku!
Polub nas na Facebooku!

Kontakt

Telefon:
(+48) 536 026 366
(+48) 536 026 266

E-mail:
biuro@evokids.pl
d.matczak@evokids.pl

Adres:
ul. Dąbrowskiego 48
41-500 Chorzów

O nas

EvoKids oferuje profesjonalne produkty i rozwiązania dające wsparcie dla rodziców zainteresowanych optymalnym rozwojem swoich dzieci i/lub eliminacją problemów na różnych etapach rozwoju i wychowania.

Chcesz otrzymywać wartościowe informacje o nowych poradach w ramach Vademecum Świadomego Rodzica oraz o wartościowych wydarzeniach? Zapisz się do newslettera!